שכרו של נוטריון

ישנם מקרים רבים בחיינו בהם ניתקל בצורך לפנות לנוטריון לצורך תרגום מסמכים לרשויות השונות, אימות חתימה על תצהירים משפטיים, חתימה על הסכם טרום נישואין, תרגום תעודות השכלה, נישואין, גירושין ועוד. בניגוד לשכר הטרחה שעו”ד “רגיל” יכול לגבות, שכרו של נוטריון הינו בעבור הפעולות שהנוטריון יבצע עבורכם, הן קבועות בחוק והנוטריון אינו יכול לחרוג מהסכום שנקבע.

מדוע תעריף נוטריון קבוע ואחיד?

תפקידו של  הנוטריון נתפש כנותן שירות לכלל הציבור בישראל ולכן התעריפים ושכרו של נוטריון עבור פעילותו הן אחידות וזהות לכלל הנוטריונים בישראל. נוטריון אשר גובה מחיר גבוה יותר מהמצוין על פי חוק, מסתכן באיבוד רישיונו, הפרת כללי האתיקה וצפוי לעונשים על פי חוק. כמו כן, גם אם הלקוח מעוניין “לצ’פר” את הנוטריון ולשלם לו סכום הגבוה מתעריף הקבוע בחוק, הנוטריון אינו רשאי לקבל את סכום הכסף הנוסף שכן מדובר בעבירה על כללי האתיקה הקבועים בחוק הנוטריונים. חשוב לציין כי אם פניתם לנוטריון על מנת לבצע תרגום שאינו מוגדר על פי חוק כשירות נוטריוני, יכול הנוטריון לקבוע את המחיר בעצמו. מעבר לכך, בעבור אישור נכונות תרגום, העלות תלויה במס’ המילים שבמסמך. לדוגמא, אישור נכונות תרגום של מסמך המכיל מקסימום 100 מילים, ניתן לגבות 201₪, לא כולל מע”מ. התעריפים נקבעים על ידי משרד המשפטים, מחלקת הנוטריונים ומתעדכנים אחת לשנה, בצמוד למדד המחירים לצרכן.

דוגמאות נוספות לתעריפים של שירותי נוטריון נפוצים

ע”פ המידע שבאתר משרד המשפטים להלן דוגמאות לתעריפים לשירותי נוטריון הנפוצים (ט.ל.ח.): עבור אימות חתימה עלות היא 160₪ ובעבור כל חותם נוסף כל אותו מסמך 64₪ נוספים. לצורך אימות נוטריוני על הסכם ממון העלות היא 355₪ ואילו לצורך אישור נוטריוני לצוואה 119₪. המחירים אינם כוללים תוספת מע”מ הנדרשת ע”פ חוק.

כיצד בוחרים נוטריון

כפי שבוודאי הבחנתם יש הרבה מאוד נוטריונים בישראל ולכן מומלץ לערוך סקר שוק קצר ברשת ולצמצם כראות עיניכם את המבחר, לרוב על פי המיקום לצורך נוחיותכם, וכמובן מומלץ לבקש המלצות מבני משפחה או חברים אשר נעזרו בשירותיו של נוטריון בעצמם.
לאחר מכן, היכנסו לאתר משרד המשפטים ובדקו מראש את התעריפים המעודכנים עבור השירות לו אתם זקוקים מהנוטריון, כך גם תוכלו לבדוק את בקיאותו ורמת עדכונו של הנוטריון אליו פניתם.

לקביעת פגישה וקבלת פרטים נוספים,
צרו עימנו קשר ונשמח לעמוד לשרותכם.

טלפון:
050-8668808
077-5253419

————————

למעבר לעמוד נוטריון

שירותים נוספים

ייפוי כוח מתמשך

ייפוי כוח מתמשך הוא מסמך משפטי המאפשר לכל אדם מעל גיל 18 (“הממנה”), לקבוע מראש כיצד ועל ידי מי יטופלו ענייניו, כאשר הוא לא יוכל לקבל עוד החלטות בעצמו. במסגרת הליך ייפוי הכוח המתמשך, הממנה ...

אישורי נוטריון

נוטריון הוא עורך דין המוסמך, בהתאם לחוק הנוטריונים לאמת, לאשר, להעיד ולערוך מסמכים משפטיים על פי חוק. חתימתו של נוטריון נתפסת על ידי בית המשפט כאישור למקוריותו של המסמך, לזהותו של החותם עליו ולאישורים ...

אפוסטיל

חותמת אפסוטיל היא חותמת אשר נועדה לייעל את הליך האימות של המסמכים השונים במדינות השונות בעולם. ייסוד השימוש בחותמת האפוסטיל מצוי באמנת האג הבינ"ל משנת 1961, אשר קבעה כי כל מסמך ציבורי יכול להיות מאושר ...

מספרים עלינו

ברצוני להביע את הערכתי והוקרתי על היחס החם ועל השירות האדיב שזכיתי לקבל ממך, כמו בעבר, בפרויקט המשתכנים הגדול ביישוב עץ אפרים, תמיד קיבלנו תודות של ציבור המשתכנים על שבחרנו להפנות אותם לטיפולך בענייני אימות חתימות, והיום היתה לי הזכות להיווכח בכך באופן אישי בפגישתנו פנים מול פנים. אין ספק שאיכות שירות שכזו אינה דבר מובן מאליו ועל כך קבל את הערכתי ותודתי.

דודי בראל, מנכ"ל

עו”ד עבאדי,
בשם צוות המפעל ובעיקר, ג’יני ואני, אנו מאחלים לך שנה אזרחית טובה.
המון הצלחה, בריאות ואושר ושנמשיך בשיתוף פעולה פורה.

Gini & Delphine

צהריים טובים מיגל,
רציתי להגיד לך תודה רבה על העבודה שעשית של תרגום נוטריוני
היה לי כייף לעבוד איתך.
תודה רבה

מארי בוגדנסקי

תודה רבה על השירות האדיב של שירותי נוטריון, האוזן הקשבת והביצוע המהיר .
שתהיה שנה טובה לך ולכל בני משפחתך!

מורן ניצן

24 שעות ביממה
שירות עד הבית
שירות בכל הארץ

לקוחות יקרים,
אנו מחזקים ומחבקים את חיילי צה”ל, כוחות הביטחון ותושבי ישראל.
בימים קשים אלו אנו עושים את מירב המאמצים על מנת לסייע ולהעניק את השירות הטוב ביותר עבורכם.
שנדע ימים שקטים ובטוחים.
ביחד ננצח!

Call Now Button

יש לכם שאלה שלא קיבלה מענה?
צריכים ייעוץ מקצועי ומהיר?

חייגו: 077-5253419
או השאירו פרטים ואחזור אליכם מיד...