אימות חתימה על מסמכים

אחד מתפקידיו של הנוטריון הוא ביצוע אימות חתימה על מסמכים ואנו נידרש לכך פעמים רבות בחיינו. בעת חתימה על משכנתא, בעת הגשת תצהירים בזמן ניהול תביעה בבית המשפט ועוד שלל מצבים שונים אשר בכולם נידרש לעזרתו ומקצועיותו של הנוטריון.

מהו אימות חתימה וכיצד הוא מתבצע

אימות חתימה על ידי נוטריון מעניק למסמך תוקף משפטי על ידי הוכחת חתימתו של החותם על המסמך. לדוגמא: ייפוי כוח בלתי חוזר דורש אימות חתימה על ידי נוטריון. בעת הפגישה עם הנוטריון לביצוע הליך אימות החתימה אנו נידרש להציג בפניו את תעודת הזהות שלנו על מנת להזדהות בפניו. מקרה נוסף הוא אישור על כך שאדם נמצא בחיים, מקרה שכזה יצריך את הגעתו הפיזית של אותו אדם פלוני בפני הנוטריון. כמו גם אישור על נכונות העתקו של מסמך מסוים, על המבקש להציג בפני הנוטריון את המסמך המקורי לפני שיחתום על אמיתות של המקור. חתימת הנוטריון על המסמך תעשה באמצעות חתימה ידנית, חותמת והטבעה.

אימות חתימה

חשיבות אימות החתימה על ידי נוטריון

לנושא אימות חתימה על מסמכים על ידי הנוטריון ישנה חשיבות רבה שכן מדובר באישור רשמי ומשפטי על אמיתות זהותו של החותם. כמובן שחל איסור ברור הנושא אופי פלילי לאשר חתימה של אדם אשר אינו הופיע פיסית מול הנוטריון והוכיח את זהותו בפניו, לדוגמא באמצעות צד שלישי. בנוסף, בעת אימות החתימה הנוטריון בודק כי האדם אשר חתום על המסמך חתם עליו מרצונו החופשי ללא כפייה מכל סוג שהיא וכמובן כי הוא מודע לתוכנו של המסמך. נושא זה מעיד על תקינותו המשפטית של המסמך אם וכאשר יוצג כראייה בפני בית המשפט.

שכירת שירותיו של נוטריון לאימות חתימה

הסמכתו של הנוטריון קבועה בחוק הנוטריונים, התשל”ו-1976 ואופי עבודתם קבוע ומפורסם בתקנות הנוטריונים ולכן לפני הפנייה לנוטריון יש לבדוק את הסמכתו על פי כל חוק שכן אחרת לא יהיה כל תוקף לחתימתו ומעבר לכך מדובר בעבירה פלילי. מעבר לכך, התשלום עבור עבודת הנוטריון גם הוא מפורסם וקבוע בחוק ולכן אין לגבות תשלום מעבר לקבוע בחוק.

נוטריון

עו”ד מיגל עבאדי נוטריון נותן שירות כבר מעל 10 שנים בכל הארץ ובכל הנושאים המשפטיים.

לקביעת פגישה עם נוטריון וקבלת פרטים נוספים, צרו עימנו קשר ונשמח לעמוד לשרותכם.

טלפון:
050-8668808
077-5253419

————————

נוטריון, כל שרותי הנוטריון, עו”ד מיגל עבאדי

שירותים נוספים

ייפוי כוח מתמשך

ייפוי כוח מתמשך הוא מסמך משפטי המאפשר לכל אדם מעל גיל 18 (“הממנה”), לקבוע מראש כיצד ועל ידי מי יטופלו ענייניו, כאשר הוא לא יוכל לקבל עוד החלטות בעצמו. במסגרת הליך ייפוי הכוח המתמשך, הממנה ...

אישורי נוטריון

נוטריון הוא עורך דין המוסמך, בהתאם לחוק הנוטריונים לאמת, לאשר, להעיד ולערוך מסמכים משפטיים על פי חוק. חתימתו של נוטריון נתפסת על ידי בית המשפט כאישור למקוריותו של המסמך, לזהותו של החותם עליו ולאישורים ...

אפוסטיל

חותמת אפסוטיל היא חותמת אשר נועדה לייעל את הליך האימות של המסמכים השונים במדינות השונות בעולם. ייסוד השימוש בחותמת האפוסטיל מצוי באמנת האג הבינ"ל משנת 1961, אשר קבעה כי כל מסמך ציבורי יכול להיות מאושר ...

מספרים עלינו

ברצוני להביע את הערכתי והוקרתי על היחס החם ועל השירות האדיב שזכיתי לקבל ממך, כמו בעבר, בפרויקט המשתכנים הגדול ביישוב עץ אפרים, תמיד קיבלנו תודות של ציבור המשתכנים על שבחרנו להפנות אותם לטיפולך בענייני אימות חתימות, והיום היתה לי הזכות להיווכח בכך באופן אישי בפגישתנו פנים מול פנים. אין ספק שאיכות שירות שכזו אינה דבר מובן מאליו ועל כך קבל את הערכתי ותודתי.

דודי בראל, מנכ"ל

עו”ד עבאדי,
בשם צוות המפעל ובעיקר, ג’יני ואני, אנו מאחלים לך שנה אזרחית טובה.
המון הצלחה, בריאות ואושר ושנמשיך בשיתוף פעולה פורה.

Gini & Delphine

צהריים טובים מיגל,
רציתי להגיד לך תודה רבה על העבודה שעשית של תרגום נוטריוני
היה לי כייף לעבוד איתך.
תודה רבה

מארי בוגדנסקי

תודה רבה על השירות האדיב של שירותי נוטריון, האוזן הקשבת והביצוע המהיר .
שתהיה שנה טובה לך ולכל בני משפחתך!

מורן ניצן

24 שעות ביממה
שירות עד הבית
שירות בכל הארץ
Call Now Button

יש לכם שאלה שלא קיבלה מענה?
צריכים ייעוץ מקצועי ומהיר?

חייגו: 077-5253419
או השאירו פרטים ואחזור אליכם מיד...