צוואות נוטריוניות

צוואות נוטריוניותמהן צוואות נוטריוניות

המבנה המורכב ביותר בחיינו הוא המשפחה שלנו. מוות של בן משפחה קרוב מעורר קשת רחבה של רגשות שלעיתים עלולה לחרוג לפסים לא נעימים בלשון המעטה ומכיוון שאין תעודת ביטוח אשר תבטיח לנו כי לא יתעוררו מחלוקות בקרב בני משפחתנו האהובים, רצוי ומומלץ בחום להיערך בהתאם לעתיד לבוא על מנת לוודא ולמנוע ריבים וכעסים מיותרים.

צוואות נוטריוניות – התשתית החקיקתית בישראל

בהנחה והמוריש לא השאיר אחריו צוואה, חוק הירושה, תשכ"ה – 1965 קובע את סדרי הקדימויות להעברת העיזבון לבני משפחתו של המוריש אשר נקראים ע"פ חוק "יורשים על פי דין" בסע' 10 לחוק. יורשים על פי דין: "הם בן זוגו של המוריש, ילדי המוריש וצאצאיהם, הוריו וצאצאיהם, הורי הוריו וצאצאיהם".  כלומר בן או בת זוגו של המוריש/ה הם ראשונים במעלה לרשת ולאחריהם ילדיו של המוריש, כולל ילדים מאומצים, נכדיו, הוריו, סביו, אחיו, אחייניו ודודיו.

 

מקרים מיוחדים בהם מומלץ  במיוחד לערוך צוואה

לכולם ללא יוצא מן הכלל מומלץ לערוך צוואה מראש, אך ישנם מקרים מיוחדים אשר החשיבות בעריכת צוואה מראה היא דחופה יותר כגון: בני זוג אשר מעולם לא נישאו ומוכרים כידועים בציבור, כאשר אדם אינו מעוניין לחלק את עזבונו באופן שווה בין בני משפחתו בשל נסיבות משפחתיות כאלו ואחרות, או כאשר בני זוג עומדים בפני הליך גירושין ופוגשים בני זוג חדשים וטרם ניתן גט רשמי בעניינם, מומלץ לערוך צוואה מראש.

 

כיצד עורכים צוואה

הפרק השלישי בחוק הירושה קובע 4 דרכים לעריכת צוואה והם: צוואה בכתב יד, צוואה בפני עדים, צוואה בפני רשות כגון נוטריון או שופט או צוואה בעל פה בפני שני עדים. לכל דרך ישנם יתרונות וחסרונות, אך המשותף לכל הדרכים הוא הצורך להיות ברור ככל האפשר על מנת למנוע פרשנויות וכמובן לשמור על חוקיותה של הצוואה על מנת למנוע מצב של פסילתה בידי בית המשפט.

 

חשיבות תזמון עריכת הצוואה

המשמעות של עריכת צוואה בעודך בדעה צלולה היא אדירה בעיקר על מנת למנוע מצב של בני משפחה או קרובים לנצל את מצבו של המוריש, חובה עליכם לדאוג לעריכת צוואה בהקדם האפשרי בנוסף, בכדי למנוע את האפשרות למציאת פגמים בצוואה.

 

עו"ד מיגל עבאדי נוטריון נותן שירות כבר מעל 10 שנים בכל הארץ ובכל הנושאים המשפטיים.
לקביעת פגישה עם נוטריון וקבלת פרטים נוספים, צרו עימנו קשר ונשמח לעמוד לשרותכם.

טלפון:
050-8668808
077-5253419

————————

נוטריון, כל שרותי הנוטריון, עו"ד מיגל עבאדי

שירותים נוספים

אישורי נוטריון

נוטריון הוא עורך דין המוסמך, בהתאם לחוק הנוטריונים לאמת, לאשר, להעיד ולערוך מסמכים משפטיים על פי חוק. חתימתו של נוטריון נתפסת על ידי בית המשפט כאישור למקוריותו של המסמך, לזהותו של החותם עליו ולאישורים ...

אפוסטיל

חותמת אפסוטיל היא חותמת אשר נועדה לייעל את הליך האימות של המסמכים השונים במדינות השונות בעולם. ייסוד השימוש בחותמת האפוסטיל מצוי באמנת האג הבינ"ל משנת 1961, אשר קבעה כי כל מסמך ציבורי יכול להיות מאושר ...

צוואות נוטריוניות

המבנה המורכב ביותר בחיינו הוא המשפחה שלנו. מוות של בן משפחה קרוב מעורר קשת רחבה של רגשות שלעיתים עלולה לחרוג לפסים לא נעימים בלשון המעטה ומכיוון שאין תעודת ביטוח אשר תבטיח לנו כי לא יתעוררו מחלוקות בק ...

מספרים עלינו

ברצוני להביע את הערכתי והוקרתי על היחס החם ועל השירות האדיב שזכיתי לקבל ממך, כמו בעבר, בפרויקט המשתכנים הגדול ביישוב עץ אפרים, תמיד קיבלנו תודות של ציבור המשתכנים על שבחרנו להפנות אותם לטיפולך בענייני אימות חתימות, והיום היתה לי הזכות להיווכח בכך באופן אישי בפגישתנו פנים מול פנים. אין ספק שאיכות שירות שכזו אינה דבר מובן מאליו ועל כך קבל את הערכתי ותודתי.

דודי בראל, מנכ"ל

עו"ד עבאדי,
בשם צוות המפעל ובעיקר, ג'יני ואני, אנו מאחלים לך שנה אזרחית טובה.
המון הצלחה, בריאות ואושר ושנמשיך בשיתוף פעולה פורה.

Gini & Delphine

צהריים טובים מיגל,
רציתי להגיד לך תודה רבה על העבודה שעשית של תרגום נוטריוני
היה לי כייף לעבוד איתך.
תודה רבה

מארי בוגדנסקי

תודה רבה על השירות האדיב של שירותי נוטריון, האוזן הקשבת והביצוע המהיר .
שתהיה שנה טובה לך ולכל בני משפחתך!

מורן ניצן
24 שעות ביממה
שירות עד הבית
שירות בכל הארץ
Call Now Button

יש לכם שאלה שלא קיבלה מענה?
צריכים ייעוץ מקצועי ומהיר?

חייגו: 077-5253419
או השאירו פרטים ואחזור אליכם מיד...