מה זה אפוסטיל ואיך ניתן לקבל חותמת אפוסטיל?

אפוסטיל הוא שמה של “תעודה לפי האמנה” – כאשר אמנת האפוסטיל היא אמנה בינלאומית אשר נחתמה בהאג בשנת 1961. במהלכה נקבע כי בכדי שמסמכים ציבוריים מסוגים שונים יקבלו תוקף במדינות זרות, יש צורך באישור ממוסד בעל תוקף במדינה.

בגדול, בכדי שהאישורים והתעודות השונות יהיו בעלי תוקף – יש צורך כמובן באישור מטעם נוטריון מוסמך. אך אישור הנוטריון לבדו אינו מספק ובכדי להעניק למסמכים האלו תוקף, צריך לעבור עוד תהליך בירוקרטי ארוך הכולל שלבים רבים ובין היתר: לקבל אישור ממשרד המשפטים אשר יאמת את חתימתו של הנוטריון, לפנות אל משרד החוץ בכדי לאמת את החתימה של משרד הפנים ובשלב הבא יש צורך לקבל אישור נוסף והפעם מטעם מהקונסוליה של המדינה אליה המסמך מיועד.

אפוסטיל בעצם נועד לקצר את כל התהליכים הבירוקרטיים המסובכים הללו – כך שכל המדינות אשר חברות באותה אמנה בינלאומית, מאפשרות לקצר תהליכים ולקבל את האישורים הנדרשים בצורה הרבה יותר פשוטה, קלה ונוחה.

אפוסטיל

 

מי רשאי לקבל את האפוסטיל?

בכדי ליהנות מזכאות לאפוסטיל אותם המסמכים חייבים להיות מאושרים בשלב הראשון על ידי נוטריון. בשלב הבא, יהיה ניתן לקבל את האפוסטיל על ידי פקיד אשר מוסמך להעניק את החותמת. כאן זה גם המקום להדגיש שאישור מטעם נוטריון לא מהווה כאפוסטיל – יחד עם זאת, המסמכים חייבים אישור של נוטריון מוסמך כשלב המקדים בדרך לקבלת האפוסטיל.

קיימת רשימה מסודרת לגבי אותם פקידים במשרדי הממשלה השונים אשר מוסמכים להעניק את האישור. כמובן, תלוי באיזה סוג של מסמך מדובר ולאיזה מהמשרדים הממשלתיים הוא משויך. בדרך כלל האישורים עליהם יהיה צורך באפוסטיל הם: אישורי לימודים, תעודות נישואין ואשרות עבודה. חשוב לציין שכל אדם אשר מעוניין לקבל אפוסטיל יידרש לשלם אגרה בסכום של 35 שקלים.

חותמת אפוסטיל

בדיקות מקדימות

אז נכון שאמנת האג סייעה באופן משמעותי לקיצור תהליכים בכל מה שקשור למתן תוקף על אישורים שונים במדינות זרות. יחד עם זאת, בכדי לקצר עוד יותר את התהליכים ולא למצוא את עצמכם לכודים בתוך הליכים בירוקרטים מורכבים, קיימת חשיבות גבוהה לבצע את כל הבדיקות המקדימות ולוודא לאן אתם בדיוק צריכים לגשת בכדי לקבל את האפוסטיל על האישור שבידיכם. השלב הראשון יהיה כמובן לבחור נוטריון מקצועי ומוסמך אשר יאשר לכם את המסמך, במידה וביררתם את כל הפרטים בטרם עת, השלבים הבאים אמורים להיות לא מורכבים מדי ובתוך זמן קצר תוכלו לקבל את אותה החותמת המיוחלת.
מזכויות רבות אשר מהוות חלק מאחזקה באזרחות ספרדית.

 

עו”ד מיגל עבאדי נוטריון אפוסטיל נותן שירות כבר מעל 10 שנים בכל הארץ ובכל הנושאים המשפטיים.
לקביעת פגישה עם נוטריון וקבלת פרטים נוספים, צרו עימנו קשר ונשמח לעמוד לשרותכם.

טלפון:
050-8668808
077-5253419

————————

נוטריון, כל שרותי הנוטריון, עו”ד מיגל עבאדי

שירותים נוספים

תרגום תעודת שחרור מצה”ל

תרגום נוטריוני של תעודת שחרור מצה”ל נדרשת לעתים לצורך קבלת ויזה למדינה זרה. במקרה זה, יהיה על התרגום להיות מדויק ומקצועי. ישנם מקרים אחרים, למשל כאשר אדם מנסה להפיק Social Security Number בארה”ב שבו ה ...

תרגום נוטריוני של תעודת פטירה

תעודת הפטירה הינו אישור של משרד הפנים על מותו של אדם ומהווה מסמך בסיסי בכל בקשה הקשורה לנפטר, לרבות בעת הגשת בקשה לצו ירושה או צו קיום צוואה. בנוסף לתרגום, יש לשים על התעודה אישור אפוסטיל שיבהיר למי ש ...

תרגום נוטריוני של תעודת נישואין

תרגום נוטריוני של תעודת הנישואין של בני זוג שהתחתנו בחו”ל, נדרש לצורך עדכון פרטי שם משפחה ומצב משפחתי במשרד הפנים, בבנקים, רשויות המס, גורמים רשמיים בחו”ל ועוד. חשוב לשים לב, כי על תעודה ה ...

מספרים עלינו

ברצוני להביע את הערכתי והוקרתי על היחס החם ועל השירות האדיב שזכיתי לקבל ממך, כמו בעבר, בפרויקט המשתכנים הגדול ביישוב עץ אפרים, תמיד קיבלנו תודות של ציבור המשתכנים על שבחרנו להפנות אותם לטיפולך בענייני אימות חתימות, והיום היתה לי הזכות להיווכח בכך באופן אישי בפגישתנו פנים מול פנים. אין ספק שאיכות שירות שכזו אינה דבר מובן מאליו ועל כך קבל את הערכתי ותודתי.

דודי בראל, מנכ"ל

עו”ד עבאדי,
בשם צוות המפעל ובעיקר, ג’יני ואני, אנו מאחלים לך שנה אזרחית טובה.
המון הצלחה, בריאות ואושר ושנמשיך בשיתוף פעולה פורה.

Gini & Delphine

צהריים טובים מיגל,
רציתי להגיד לך תודה רבה על העבודה שעשית של תרגום נוטריוני
היה לי כייף לעבוד איתך.
תודה רבה

מארי בוגדנסקי

תודה רבה על השירות האדיב של שירותי נוטריון, האוזן הקשבת והביצוע המהיר .
שתהיה שנה טובה לך ולכל בני משפחתך!

מורן ניצן

24 שעות ביממה
שירות עד הבית
שירות בכל הארץ

צרו איתנו קשר
24 שעות ביממה. שירות מהיום להיום.

חייגו עכשיו: 050-8668808
או השאירו פרטים בטופס:    Call Now Button