תרגום נוטריוני – מהו, ומה מטרתו?

אדם אשר נדרש להציג תעודות ומסמכים רשמיים אשר מנוסחים בעברית, לרשויות מדינה זרות או מוסדות מסוימים בחו”ל, עליו לדאוג לתרגום הטקסט הכתוב לשפה המקומית הרשמית. הדבר תקף גם כשיש צורך לתרגם מסמכים בשפה זרה לשפה העברית, על מנת להשתמש בהם בארץ.

במרבית המקרים, משרדי מדינה רשמיים ומוסדות רבים כמו אוניברסיטאות, בנקים ומקומות עבודה, ידרשו שהתרגום יקבל אישור נוטריוני לאמינות ונכונות התרגום.

תרגום נוטריוני- איך עושים?

תרגום נוטריוני הוא למעשה תרגום אשר נעשה על ידי נוטריון מוסמך, אשר דובר גם את שפת הטקסט המקורית וגם את שפת התרגום שעליו לבצע.

אפשרות נוספת היא להטיל את מלאכת התרגום על מתרגם שאינו נוטריון, ולהגיש את המסמך המתורגם לאישור נוטריון בתוספת אישור של המתרגם לאמינות עבודת התרגום.

במדינות שונות בעולם ניתן להשתמש במסמכים ותעודות בשפה האנגלית, מאחר ומדובר בשפה נפוצה אשר נחשבת במקומות רבים כשפה רשמית ראשונה או שנייה.

תרגום נוטריוני

ניתן לעשות תרגום נוטריוני לכל מסמך, אבל לרוב מדובר במסמכים רשמיים כמו פסקי דין, הצהרות שונות, אישורים רשמיים של משרדי ממשלה, תעודות לימודים, תעודות זהות ועוד. תעריפי תרגום נוטריוני הם אחידים ומתעדכנים אחת לשנה בהתאם למדד המחירים לצרכן.

לפני שפונים לנוטריון או מתרגם אחר, כדאי מאוד ליצור קשר עם המשרד או המוסד שעבורו נועד המסמך המתורגם, ולברר מהן הדרישות המדויקות. לעיתים הדרישות דווקאמקלות אך לעיתים הן מחמירות.

שירותים נוספים

ייפוי כוח מתמשך

ייפוי כוח מתמשך הוא מסמך משפטי המאפשר לכל אדם מעל גיל 18 (“הממנה”), לקבוע מראש כיצד ועל ידי מי יטופלו ענייניו, כאשר הוא לא יוכל לקבל עוד החלטות בעצמו. במסגרת הליך ייפוי הכוח המתמשך, הממנה ...

אישורי נוטריון

נוטריון הוא עורך דין המוסמך, בהתאם לחוק הנוטריונים לאמת, לאשר, להעיד ולערוך מסמכים משפטיים על פי חוק. חתימתו של נוטריון נתפסת על ידי בית המשפט כאישור למקוריותו של המסמך, לזהותו של החותם עליו ולאישורים ...

אפוסטיל

חותמת אפסוטיל היא חותמת אשר נועדה לייעל את הליך האימות של המסמכים השונים במדינות השונות בעולם. ייסוד השימוש בחותמת האפוסטיל מצוי באמנת האג הבינ"ל משנת 1961, אשר קבעה כי כל מסמך ציבורי יכול להיות מאושר ...

מספרים עלינו

ברצוני להביע את הערכתי והוקרתי על היחס החם ועל השירות האדיב שזכיתי לקבל ממך, כמו בעבר, בפרויקט המשתכנים הגדול ביישוב עץ אפרים, תמיד קיבלנו תודות של ציבור המשתכנים על שבחרנו להפנות אותם לטיפולך בענייני אימות חתימות, והיום היתה לי הזכות להיווכח בכך באופן אישי בפגישתנו פנים מול פנים. אין ספק שאיכות שירות שכזו אינה דבר מובן מאליו ועל כך קבל את הערכתי ותודתי.

דודי בראל, מנכ"ל

עו”ד עבאדי,
בשם צוות המפעל ובעיקר, ג’יני ואני, אנו מאחלים לך שנה אזרחית טובה.
המון הצלחה, בריאות ואושר ושנמשיך בשיתוף פעולה פורה.

Gini & Delphine

צהריים טובים מיגל,
רציתי להגיד לך תודה רבה על העבודה שעשית של תרגום נוטריוני
היה לי כייף לעבוד איתך.
תודה רבה

מארי בוגדנסקי

תודה רבה על השירות האדיב של שירותי נוטריון, האוזן הקשבת והביצוע המהיר .
שתהיה שנה טובה לך ולכל בני משפחתך!

מורן ניצן

24 שעות ביממה
שירות עד הבית
שירות בכל הארץ
Call Now Button

יש לכם שאלה שלא קיבלה מענה?
צריכים ייעוץ מקצועי ומהיר?

חייגו: 077-5253419
או השאירו פרטים ואחזור אליכם מיד...