תכנון ושימור הון משפחתי באמצעות הסכמי ממון

תכנון ושימור הון משפחתי באמצעות הסכמי ממון

כל אחד מאיתנו מגיע ליום החתונה שלו נרגש מאוד, כי בתרבות שבה אנחנו חיים חלק ממה שחונכו עליו זה שזוגיות ומשפחה זה ערך חשוב. עם זאת, כולנו גם מכירים את הסטטיסטיקה שאומרת כי במדינת ישראל אחד מתוך שלושה זוגות נשואים ימצא את עצמו בתהליכי גירושין. משמעות הדברים היא שאפשר להבין למה לא מעט אנשים שהחליטו להתחתן חושבים על הסכם ממון, כי למען האמת הסכמי ממון זו הדרך הטובה ביותר שבה כל אחד יוכל להגן על ההון האישי שלו. זה ברור שאם מדובר על שני אנשים שלא מגיעים ממצב כלכלי מזהיר ואין להם שום רכוש, נכסים או כסף לפני החתונה אז לא בטוח שזה צריך לעניין אותם, אך אם מדובר על אנשים עם ממון כדאי לעשות הסכם.

הסכם שמגן על המשפחה

אם תיקחו לדוגמא את כל אחד מההורים שלכם, אתם תראו שכל זוג הורים, של הגבר או של האישה, עבדו שנים רבות כדי להגיע לאן שהם הגיעו. כלומר: את ההון המשפחתי הקיים הם לא בנו ביום אחד, ויתרה מכך, לפעמים מדובר על הון משפחתי שעובר מדור לדור. לכן זה ברור למה במקרים כאלה כדאי יהיה לעשות הסכמי ממון, כי רק בעזרת הסכמי ממון אפשר יהיה להגיע למצב שבו ההון המשפחתי לא נפגע. כולנו מכירים את הסיפורים שבהם בגלל הגירושין אחד מהצדדים לקח הון שכלל לא היה שייך לו אלא למשפחתו של הצד השני, דבר שעלול להכעיס לא רק את הזוג המתגרש עצמו. כשההורים של אחד הצדדים רואים שכל ההון שהם צברו הולך למשפחה שבעצם נפדים ממנה זה עלול להיות מקומם ובלתי נסבל. לכן חשוב להסכים על כל הדברים מראש ולא כדאי לוותר על ההסכם החשוב הזה.

איזה סעיפים צריך להכניס להסכם?

כשמדברים על הסכמי ממון צריך לקחת בחשבון שכל אחד מאיתנו מגיע עם הון אחר, ולכן יש הסכמי ממון עם סעיפים רבים ומורכבים אך יש גם הסכמים יחסים פשוטים. צריך לקחת בחשבון לא רק את ההון שקיים היום, אלא גם את ההון שעתידים לרשת כל אחד מהצדדים בעתיד. ככל שההסכם יהיה מפורט יותר כך בסופו של דבר תהיינה הרבה פחות בעיות, ולכן מומלץ לשים לב לא רק על מה חותמים אלא גם עם מי עושים את זה.

עורך דין מוביל בתחום

כדי להכין הסכמי ממון צריך לפנות אל אנשי מקצוע מובילים שיש להם ידע רב בנושא. לכן חשוב לבחון בקפידה לאיזה עורך דין לענייני הסכמי ממון מתקשרים, וחשוב לנסות לעשות את הדברים ברוח כמה שיותר טוב. אין כל טעם להילחץ מהדברים וזה לא מעיד על האהבה ביניכם, כי זה בסך הכול הסכם שיקל עליהם להתמודד עם סיטואציות שאולי צופן לכם העתיד.

עו”ד מיגל עבאדי נוטריון אפוסטיל נותן שירות כבר מעל 10 שנים בכל הארץ ובכל הנושאים המשפטיים.
לקביעת פגישה עם נוטריון וקבלת פרטים נוספים, צרו עימנו קשר ונשמח לעמוד לשרותכם.

טלפון:
050-8668808
077-5253419

————————

נוטריון, כל שרותי הנוטריון, עו”ד מיגל עבאדי

שירותים נוספים

ייפוי כוח מתמשך

ייפוי כוח מתמשך הוא מסמך משפטי המאפשר לכל אדם מעל גיל 18 (“הממנה”), לקבוע מראש כיצד ועל ידי מי יטופלו ענייניו, כאשר הוא לא יוכל לקבל עוד החלטות בעצמו. במסגרת הליך ייפוי הכוח המתמשך, הממנה ...

אישורי נוטריון

נוטריון הוא עורך דין המוסמך, בהתאם לחוק הנוטריונים לאמת, לאשר, להעיד ולערוך מסמכים משפטיים על פי חוק. חתימתו של נוטריון נתפסת על ידי בית המשפט כאישור למקוריותו של המסמך, לזהותו של החותם עליו ולאישורים ...

אפוסטיל

חותמת אפסוטיל היא חותמת אשר נועדה לייעל את הליך האימות של המסמכים השונים במדינות השונות בעולם. ייסוד השימוש בחותמת האפוסטיל מצוי באמנת האג הבינ"ל משנת 1961, אשר קבעה כי כל מסמך ציבורי יכול להיות מאושר ...

מספרים עלינו

ברצוני להביע את הערכתי והוקרתי על היחס החם ועל השירות האדיב שזכיתי לקבל ממך, כמו בעבר, בפרויקט המשתכנים הגדול ביישוב עץ אפרים, תמיד קיבלנו תודות של ציבור המשתכנים על שבחרנו להפנות אותם לטיפולך בענייני אימות חתימות, והיום היתה לי הזכות להיווכח בכך באופן אישי בפגישתנו פנים מול פנים. אין ספק שאיכות שירות שכזו אינה דבר מובן מאליו ועל כך קבל את הערכתי ותודתי.

דודי בראל, מנכ"ל

עו”ד עבאדי,
בשם צוות המפעל ובעיקר, ג’יני ואני, אנו מאחלים לך שנה אזרחית טובה.
המון הצלחה, בריאות ואושר ושנמשיך בשיתוף פעולה פורה.

Gini & Delphine

צהריים טובים מיגל,
רציתי להגיד לך תודה רבה על העבודה שעשית של תרגום נוטריוני
היה לי כייף לעבוד איתך.
תודה רבה

מארי בוגדנסקי

תודה רבה על השירות האדיב של שירותי נוטריון, האוזן הקשבת והביצוע המהיר .
שתהיה שנה טובה לך ולכל בני משפחתך!

מורן ניצן

24 שעות ביממה
שירות עד הבית
שירות בכל הארץ

לקוחות יקרים,
אנו מחזקים ומחבקים את חיילי צה”ל, כוחות הביטחון ותושבי ישראל.
בימים קשים אלו אנו עושים את מירב המאמצים על מנת לסייע ולהעניק את השירות הטוב ביותר עבורכם.
שנדע ימים שקטים ובטוחים.
ביחד ננצח!

Call Now Button

יש לכם שאלה שלא קיבלה מענה?
צריכים ייעוץ מקצועי ומהיר?

חייגו: 077-5253419
או השאירו פרטים ואחזור אליכם מיד...