מהי אפוסטיל?

 

קצת על הצורך בחותמת נוטריון ועל המשמעות הבין לאומית של חותמת נוטריון

מבחינה חוקית, החברה שלנו מבוססת במידה רבה על אישורים משפטיים ועל חותמות משפטיות שמאמתות ומאשרות מסמכים משפטיים בהתאם לחוק. החותמות המשפטיות המאשרות האלה הן למעשה חותמות נוטריון. הנוטריון הוא עורך דין בעל ותק, חבר לשכת עורכי הדין לפחות ל-10 שנים, והחותמת שלו כנוטריון מוכרת על ידי בית המשפט כאסמכתא חוקית לאישור המסמך. תפקידיו של הנוטריון ושל האישור שהוא מוציא הם רבים, וכוללים בין השאר אימותי חתימות על מסמכים, אישור שהחתום על מסמך היה מוסמך לכך, אישור נכונות העתק של מסמך, אישור נכונות תרגום של מסמך, אישור שאדם חי, לאמת הסכם ממון לפני נישואין ועוד תפקידים רבים. וכעת לענייננו – כאשר אנחנו צריכים להביא את האישור המשפטי הזה עבור עסקים או עניינים אישיים בחוץ לארץ, כיצד יוכלו הרשויות במדינה אליה אנחנו מכוונים לדעת שאכן מדובר בחותמת נוטריון מוסמך ומאושר? התשובה לשאלה הזו הובילה לסחבת משפטית לא פשוטה במשך שנים, עד שנוסד פתרון יעיל בתחום זה.

בגלל הצורך באימות משפטי בין לאומי נולד מה שאנחנו מכירים בתור אפוסטיל

בשנת 1961 נוסחה בהאג שבהולנד אמנה לביטול הצורך בחקיקה למסמכי חוץ ציבוריים, או בקיצור אמנת האפוסטיל. כל המדינות החתומות על האמנה הזו מתחייבות אחת כלפי השנייה לספק עבור מסמכים נוטריונים ומשפטיים שונים אישור מטעם משרד החוץ, שמאמת שאכן מדובר באישור משפטי תקף של נוטריון. זהו למעשה אפוסטיל, ומדובר במנגנון שחוסך סחבת משפטית משמעותית כשאנחנו מנסים לאמת מסמכים בחוץ לארץ. ישראל, כמובן, חתומה על אמנת האפוסטיל (אם כי לא כל מדינות המערב חתומות עליה).

קצת על האפוסטיל בישראל ועל המשמעות של מדינות שאינן חברות באמנה הבין לאומית

בישראל, משרד החוץ הסמיך, מלבד נציגויות רשמיות שלו, גם רשמי בית משפט השלום ועובדי מדינה מוסמכים אחרים למתן אפוסטיל על פי חוק הנוטריונים. מסמכים שדורשים אימות שכזה ברמה בין לאומית ויש בהן גם צורך בהקשר זה הם מסמכים כמו תעודת יושר, צווי ירושה, החלטות בית משפט, תעודות הסמכה לרופאים ותעודות חינוך שונות, תעודות נישואין ואישורים נוטריונים. אחד האתגרים הקשורים לאישור זה הוא במדינות שלא חתומות על אמנת האג, כמו לדוגמה קנדה. במקרה שכזה עלינו לאמת את האישור הנוטריוני עם משרד החוץ בלבד, ולאחר מכן עלינו גם לאמת אותו עם נציגות המדינה בישראל.

אם נחוצה לכם חותמת אפוסטיל, כדאי למצוא את הדמות המשפטית האמינה שעליה אפשר לסמוך בתחום זה

חותמת אפוסטיל היא לא מצרך יקר במיוחד, והמחיר שלה מתעדכן ב-1.1 בכל שנה על ידי משרד החוץ. עם זאת, אם אתם יודעים שנחוצים לכם אישורים בין לאומיים שכאלה על בסיס קבוע או חד פעמי כדאי לכם למצוא משפטן או דמות מוסמכת אחרת שעליה תוכלו לסמוך לחותמת מקצועית ומאושרת בין לאומית לנוחיותכם.

עו”ד מיגל עבאדי נוטריון אפוסטיל נותן שירות כבר מעל 10 שנים בכל הארץ ובכל הנושאים המשפטיים.
לקביעת פגישה עם נוטריון וקבלת פרטים נוספים, צרו עימנו קשר ונשמח לעמוד לשרותכם.

טלפון:
050-8668808
077-5253419

————————

נוטריון, כל שרותי הנוטריון, עו”ד מיגל עבאדי

שירותים נוספים

תרגום תעודת שחרור מצה”ל

תרגום נוטריוני של תעודת שחרור מצה”ל נדרשת לעתים לצורך קבלת ויזה למדינה זרה. במקרה זה, יהיה על התרגום להיות מדויק ומקצועי. ישנם מקרים אחרים, למשל כאשר אדם מנסה להפיק Social Security Number בארה”ב שבו ה ...

תרגום נוטריוני של תעודת פטירה

תעודת הפטירה הינו אישור של משרד הפנים על מותו של אדם ומהווה מסמך בסיסי בכל בקשה הקשורה לנפטר, לרבות בעת הגשת בקשה לצו ירושה או צו קיום צוואה. בנוסף לתרגום, יש לשים על התעודה אישור אפוסטיל שיבהיר למי ש ...

תרגום נוטריוני של תעודת נישואין

תרגום נוטריוני של תעודת הנישואין של בני זוג שהתחתנו בחו”ל, נדרש לצורך עדכון פרטי שם משפחה ומצב משפחתי במשרד הפנים, בבנקים, רשויות המס, גורמים רשמיים בחו”ל ועוד. חשוב לשים לב, כי על תעודה ה ...

מספרים עלינו

ברצוני להביע את הערכתי והוקרתי על היחס החם ועל השירות האדיב שזכיתי לקבל ממך, כמו בעבר, בפרויקט המשתכנים הגדול ביישוב עץ אפרים, תמיד קיבלנו תודות של ציבור המשתכנים על שבחרנו להפנות אותם לטיפולך בענייני אימות חתימות, והיום היתה לי הזכות להיווכח בכך באופן אישי בפגישתנו פנים מול פנים. אין ספק שאיכות שירות שכזו אינה דבר מובן מאליו ועל כך קבל את הערכתי ותודתי.

דודי בראל, מנכ"ל

עו”ד עבאדי,
בשם צוות המפעל ובעיקר, ג’יני ואני, אנו מאחלים לך שנה אזרחית טובה.
המון הצלחה, בריאות ואושר ושנמשיך בשיתוף פעולה פורה.

Gini & Delphine

צהריים טובים מיגל,
רציתי להגיד לך תודה רבה על העבודה שעשית של תרגום נוטריוני
היה לי כייף לעבוד איתך.
תודה רבה

מארי בוגדנסקי

תודה רבה על השירות האדיב של שירותי נוטריון, האוזן הקשבת והביצוע המהיר .
שתהיה שנה טובה לך ולכל בני משפחתך!

מורן ניצן

24 שעות ביממה
שירות עד הבית
שירות בכל הארץ

צרו איתנו קשר
24 שעות ביממה. שירות מהיום להיום.

חייגו עכשיו: 050-8668808
או השאירו פרטים בטופס:    Call Now Button