כיצד מגורשי ספרד יכולים לקבל אזרחות ספרדית?

בחודש יוני שנת 2015 אושר על ידי הקונגרס הספרדי, חוק אשר מאפשר לאנשים אשר באפשרותם להוכיח את הקשר שלהם למוצא הספרדי – לקבל אזרחות ספרדית וזאת מבלי צורך לוותר על אזרחותם הנוכחית – על כל מה שמשתמע מכך.

כמובן, שלא מדובר בהליך פשוט כמו שזה יכול להישמע ובכדי לקבל את האזרחות יש לעמוד בתנאים שונים אשר מהווים חלק מאותו החוק. בישראל, חיים אנשים רבים אשר נחשבים למגורשי ספרד. במידה ואותם אנשים אכן יעמדו בדרישות החוק ויוכיחו את הקשר שלהם לספרד, הם יוכלו ליהנות מזכויות רבות המהוות חלק מאחזקת אזרחות ספרדית וזאת מבלי לוותר על הזכויות שלהם כתושבי מדינת ישראל.

חשוב לציין, שכל מי שמעוניין להתחיל לעשות צעדים בדרך לקבלת האזרחות, צריך לקחת בחשבון שמדובר בהליך מורכב אשר יכול לארוך זמן רב – לכן, מומלץ להתייעץ בשלב הראשון עם עורך דין המומחה בתחום זה, אשר ידע להכווין וללוות בתהליך.

 

איך מקבלים את האזרחות?

בשלב הראשון, חשוב לוודא ששם המשפחה שלכם מופיע ברשימת שמות המשפחה אשר פורסמה – יש לציין שחלק מהרשימות אשר פורסמו בתקשורת אינן מהימנות. לכן, יש להשיג את הרשימה המהימנה. בנוסף, יש צורך להצטייד באישורים הבאים: אילן יוחסין, תעודת לידה – ובעת הצורך, תעודת נישואין, אישור מרב ספרדי, תעודה המראה על חברות בקהילה יהודית ספרדית, תעודת יושר וכל מסמך בעל ערך אשר יעיד על השורשים הספרדיים.

מעבר לזה, מגיש הבקשה צריך להיות בעל ידע בשפת הלדינו או שפת החכיתיה – לשם כך מתקיים מבחן בקיאות בשפה. מיותר לציין שבכדי להשיג את כל האישורים הללו, נדרשת פרוצדורה ארוכה המערבת בתוכה מספר גופים שונים. כאמור, אם יש לצדכם עורך דין מנוסה המתמחה בתחום, הדרך תהיה יותר פשוטה וקצרה – מכיוון שהוא ידע להפנות אתכם לכל הגופים הרלוונטיים ולהדריך אתכם מה לעשות ואיך להתנהל בכדי לקבל את כל האישורים. חשוב לציין, שכל האישורים חייבים להיות מתורגמים לשפה הספרדית.

 

אפשר לעשות את זה!

אז נכון שרשימת הדרישות בדרך להוצאת אזרחות ספרדית נראית ארוכה ומבהילה – מה שעלול לגרום להרבה אנשים להרים ידיים עוד בטרם ניסו. אבל חשוב מאוד לא להיבהל מהרשימה הזאת, בעיקר אם אתם יודעים שאתם זכאים לאזרחות הזאת. נכון שמדובר בתהליך ונכון שהוא לא קצר, אבל אם תצלחו את התהליך הזה תוכלו ליהנות מזכויות רבות אשר מהוות חלק מאחזקה באזרחות ספרדית.

 

עו”ד מיגל עבאדי נוטריון אפוסטיל נותן שירות כבר מעל 10 שנים בכל הארץ ובכל הנושאים המשפטיים.
לקביעת פגישה עם נוטריון וקבלת פרטים נוספים, צרו עימנו קשר ונשמח לעמוד לשרותכם.

טלפון:
050-8668808
077-5253419

————————

נוטריון, כל שרותי הנוטריון, עו”ד מיגל עבאדי

שירותים נוספים

תרגום תעודת שחרור מצה”ל

תרגום נוטריוני של תעודת שחרור מצה”ל נדרשת לעתים לצורך קבלת ויזה למדינה זרה. במקרה זה, יהיה על התרגום להיות מדויק ומקצועי. ישנם מקרים אחרים, למשל כאשר אדם מנסה להפיק Social Security Number בארה”ב שבו ה ...

תרגום נוטריוני של תעודת פטירה

תעודת הפטירה הינו אישור של משרד הפנים על מותו של אדם ומהווה מסמך בסיסי בכל בקשה הקשורה לנפטר, לרבות בעת הגשת בקשה לצו ירושה או צו קיום צוואה. בנוסף לתרגום, יש לשים על התעודה אישור אפוסטיל שיבהיר למי ש ...

תרגום נוטריוני של תעודת נישואין

תרגום נוטריוני של תעודת הנישואין של בני זוג שהתחתנו בחו”ל, נדרש לצורך עדכון פרטי שם משפחה ומצב משפחתי במשרד הפנים, בבנקים, רשויות המס, גורמים רשמיים בחו”ל ועוד. חשוב לשים לב, כי על תעודה ה ...

מספרים עלינו

ברצוני להביע את הערכתי והוקרתי על היחס החם ועל השירות האדיב שזכיתי לקבל ממך, כמו בעבר, בפרויקט המשתכנים הגדול ביישוב עץ אפרים, תמיד קיבלנו תודות של ציבור המשתכנים על שבחרנו להפנות אותם לטיפולך בענייני אימות חתימות, והיום היתה לי הזכות להיווכח בכך באופן אישי בפגישתנו פנים מול פנים. אין ספק שאיכות שירות שכזו אינה דבר מובן מאליו ועל כך קבל את הערכתי ותודתי.

דודי בראל, מנכ"ל

עו”ד עבאדי,
בשם צוות המפעל ובעיקר, ג’יני ואני, אנו מאחלים לך שנה אזרחית טובה.
המון הצלחה, בריאות ואושר ושנמשיך בשיתוף פעולה פורה.

Gini & Delphine

צהריים טובים מיגל,
רציתי להגיד לך תודה רבה על העבודה שעשית של תרגום נוטריוני
היה לי כייף לעבוד איתך.
תודה רבה

מארי בוגדנסקי

תודה רבה על השירות האדיב של שירותי נוטריון, האוזן הקשבת והביצוע המהיר .
שתהיה שנה טובה לך ולכל בני משפחתך!

מורן ניצן

24 שעות ביממה
שירות עד הבית
שירות בכל הארץ

צרו איתנו קשר
24 שעות ביממה. שירות מהיום להיום.

חייגו עכשיו: 050-8668808
או השאירו פרטים בטופס:    Call Now Button