יפוי כח לקבלת משכנתא

מה הקשר בין נוטריון למשכנתא?

מה הקשר בין נוטריון למשכנתא? משכנתא היא שעבוד נכס מקרקעין כבטוחה להחזרת הלוואה. ההלוואה, בגינה ניתנת המשכנתא, היא בדרך כלל הלוואה גדולה וארוכת טווח. מטרת ההלוואה בדרך כלל היא רכישת הרכוש אשר ישועבד או שיפוץ הרכוש. משכנתא היא אחת הזכויות במקרקעין המוזכרות בחוק המקרקעין של ישראל, ומחייבת רישום בלשכה לרישום מקרקעין של ישראל. הלוואת המשכנתא ניתנת על ידי בנק למשכנתאות או על ידי אגף מתמחה בבנק מסחרי.

למה צריך נוטריון בעת לקיחת משכנתא?

בעת לקיחת משכנתא למימון עסקאות מקרקעין, הבנק דורש אימות חתימה נוטריוני על יפוי כח –  מסמך בו אדם ממנה אדם אחר לפעול בשמו, בפעולות המשפטיות המנויות באותו יפוי כח. בכל הליך של נטילת משכנתא, הלווה משעבד את הנכס הנרכש לטובת הבנק לשם הבטחת תשלום הלוואת המשכנתא לבנק, כאשר הבנק גם דורש מהלווים (רוכשי הנכס) לחתום על יפוי כח נוטריוני לטובתו, המסמיך את נציגי הבנק לפעול לצורך ביצוע פעולות משפטיות שונות בעתיד הקשורות במשכנתא.

יפוי כח לבנק למשכנתאות הוא בלתי ניתן לביטול. לצורך הוצאת האישורים המתאימים מהנוטריון יש צורך להצטייד בתעודת זהות מקורית (לחילופין, דרכון ישראלי מקורי), עם תמונה עדכנית, להציגה בפני הנוטריון ולחתום אישית ובפניו על מסמך יפוי הכח אותו קיבלתם מאת הבנק למשכנתאות שלכם. אדם שצריך חתימת נוטריון, צריך להופיע  בעצמו בפני הנוטריון לצורך החתימה על יפוי הכח (ולמשל, כאשר שני בני-זוג צריכים לחתום, לא מספיק שרק אחד יחתום על הטפסים בפני הנוטריון והשני יחתום מראש על הטפסים בבית, אלא על שניהם להגיע ולחתום).

גם בעת העברת דירה עקב גירושים, כשיש על הדירה משכנתא, הבנק ככל הנראה יבקש מבן הזוג שמקבל את הדירה לפי ההסכם, לחתום שוב על יפוי כח נוטריוני למשכנתא.

למה חייב יפוי כח דרך נוטריון?

יפוי הכח חייב להיחתם בפני נוטריון וזאת על פי סעיף 20 לחוק הנוטריונים, שקובע כי יפוי כח כללי ויפוי כח לביצוע עסקת מקרקעין הטעונה רישום, ייחתמו בפני נוטריון או יערכו כל ידיו. הלווה צריך לפנות לנוטריון ולחתום בפניו על יפוי כח נוטריוני בלתי חוזר, אשר מסמיך את הבנק שנותן את המשככנתא, לבצע פעולות משפטיות הקשורות למשכנתא.

לקבלת פרטים נוספים פנו אלינו לקבלת יפוי כח נוטריוני.

אהבתם את האתר שלנו? פרגנו לנו בגוגל פלוס!

שירותים נוספים

ייפוי כוח מתמשך

ייפוי כוח מתמשך הוא מסמך משפטי המאפשר לכל אדם מעל גיל 18 (“הממנה”), לקבוע מראש כיצד ועל ידי מי יטופלו ענייניו, כאשר הוא לא יוכל לקבל עוד החלטות בעצמו. במסגרת הליך ייפוי הכוח המתמשך, הממנה ...

אישורי נוטריון

נוטריון הוא עורך דין המוסמך, בהתאם לחוק הנוטריונים לאמת, לאשר, להעיד ולערוך מסמכים משפטיים על פי חוק. חתימתו של נוטריון נתפסת על ידי בית המשפט כאישור למקוריותו של המסמך, לזהותו של החותם עליו ולאישורים ...

אפוסטיל

חותמת אפסוטיל היא חותמת אשר נועדה לייעל את הליך האימות של המסמכים השונים במדינות השונות בעולם. ייסוד השימוש בחותמת האפוסטיל מצוי באמנת האג הבינ"ל משנת 1961, אשר קבעה כי כל מסמך ציבורי יכול להיות מאושר ...

מספרים עלינו

ברצוני להביע את הערכתי והוקרתי על היחס החם ועל השירות האדיב שזכיתי לקבל ממך, כמו בעבר, בפרויקט המשתכנים הגדול ביישוב עץ אפרים, תמיד קיבלנו תודות של ציבור המשתכנים על שבחרנו להפנות אותם לטיפולך בענייני אימות חתימות, והיום היתה לי הזכות להיווכח בכך באופן אישי בפגישתנו פנים מול פנים. אין ספק שאיכות שירות שכזו אינה דבר מובן מאליו ועל כך קבל את הערכתי ותודתי.

דודי בראל, מנכ"ל

עו”ד עבאדי,
בשם צוות המפעל ובעיקר, ג’יני ואני, אנו מאחלים לך שנה אזרחית טובה.
המון הצלחה, בריאות ואושר ושנמשיך בשיתוף פעולה פורה.

Gini & Delphine

צהריים טובים מיגל,
רציתי להגיד לך תודה רבה על העבודה שעשית של תרגום נוטריוני
היה לי כייף לעבוד איתך.
תודה רבה

מארי בוגדנסקי

תודה רבה על השירות האדיב של שירותי נוטריון, האוזן הקשבת והביצוע המהיר .
שתהיה שנה טובה לך ולכל בני משפחתך!

מורן ניצן

24 שעות ביממה
שירות עד הבית
שירות בכל הארץ

לקוחות יקרים,
אנו מחזקים ומחבקים את חיילי צה”ל, כוחות הביטחון ותושבי ישראל.
בימים קשים אלו אנו עושים את מירב המאמצים על מנת לסייע ולהעניק את השירות הטוב ביותר עבורכם.
שנדע ימים שקטים ובטוחים.
ביחד ננצח!

Call Now Button

יש לכם שאלה שלא קיבלה מענה?
צריכים ייעוץ מקצועי ומהיר?

חייגו: 077-5253419
או השאירו פרטים ואחזור אליכם מיד...