הסכמי ממון: האם לעשות או לוותר?

הסוגיה של הסכמי ממון מעלה טיעונים שונים, כאשר חלק יהיו בעד ההסכמים וחלק נגד. הטיעון העיקרי כנגד ההסכם יהיה בדרך כלל קשור לפגיעה ברומנטיקה. על פי טיעון זה, זוג צעיר ומאוהב אשר מעוניין לקחת את הקשר שלו צעד נוסף קדימה, לא צריך להעכיר את האווירה עם כל מיני הסכמים פרקטיים אשר עוסקים בפוטנציאל לסוף הקשר.

לעומת זאת, הטיעון העיקרי בעד ההסכמים, יתמקד בעובדה הבלתי ניתנת לערעור לפיה אנחנו חיים במציאות בה קשרים זוגיים עלולים גם להסתיים ולגרור מריבות ומלחמות בלתי פוסקות. לפי הסטטיסטיקה בישראל, שליש מהזוגות מתגרשים, והמספרים רק הולכים ומאמירים. הסכם ממון יכול למנוע מלחמות שכאלו ולאפשר לבני הזוג להיפרד כידידים או לפחות לא כאויבים.

בסופו של דבר, כאשר זה נוגע לנושא של הסכמי ממון, כל אחד עושה את השיקולים שלו, בתקווה שאלו יהיו גם השיקולים של הצד האחר אשר חולק אתו את הזוגיות. במידה והתקבלה החלטה לעשות את הצעד הזה ולחתום על הסכם ממון – חשוב להקפיד ולדאוג לעשות את זה כמו שצריך ולהיעזר לצורך כך בעורך דין מקצועי המתמחה באופן פרטני בתחום של הסכמי הממון.
 

מה כולל בתוכו הסכם ממון?

הסכם ממון עוסק בשני נושאים עיקריים: הרכוש שנצבר על ידי כל אחד מבני הזוג לפני הנישואין והרכוש אשר נצטבר החל מהנישואים ועד להחלטה על הפרידה. מאוד חשוב ששני בני הזוג יהיו שבעי רצון ומסופקים מההסכם על כל סעיפיו. לכן, קיימת חשיבות גבוהה להשקיע מחשבה רבה בכל אחד מהסעיפים אשר נכללים בהסכם. עורך דין מקצועי המתמחה בתחום של הסכמי ממון יכול לתרום תרומה גדולה לכך שההסכם הזה יענה על האינטרסים של שני בני הזוג.

כאמור, בחירת עורך הדין המתמחה בנושא של הסכמי ממון, יכולה להוות מפתח חשוב אשר יאפשר לבני הזוג לעבור את השלב הזה בצורה הטובה ביותר. חשוב להבין שהסכם ממון אינו נועד בכדי לפתוח פערים בין בני הזוג, אלא בכדי למנוע מצבים של מריבות וסכסוכים משפטיים. מהסיבה הזאת, הסכם זה הוא חשוב ומשמעותי לא רק עבור אנשים מבוססים אלא עבור כל שכבות האוכלוסייה.
 

הסכם ממון לראש שקט

מעבר לפתרון היעיל והפשוט במקרה של פרידה, יש להבין כי קיומו של הסכם ממון גם יביא לכם שקט נפשי וראש שקט בחיי הנישואין, גם אם הקשר יצליח וימשיך ללא מהמורות מיותרות.

 

עו”ד מיגל עבאדי נוטריון אפוסטיל נותן שירות כבר מעל 10 שנים בכל הארץ ובכל הנושאים המשפטיים.
לקביעת פגישה עם נוטריון וקבלת פרטים נוספים, צרו עימנו קשר ונשמח לעמוד לשרותכם.

טלפון:
050-8668808
077-5253419

————————

נוטריון, כל שרותי הנוטריון, עו”ד מיגל עבאדי

שירותים נוספים

תרגום תעודת שחרור מצה”ל

תרגום נוטריוני של תעודת שחרור מצה”ל נדרשת לעתים לצורך קבלת ויזה למדינה זרה. במקרה זה, יהיה על התרגום להיות מדויק ומקצועי. ישנם מקרים אחרים, למשל כאשר אדם מנסה להפיק Social Security Number בארה”ב שבו ה ...

תרגום נוטריוני של תעודת פטירה

תעודת הפטירה הינו אישור של משרד הפנים על מותו של אדם ומהווה מסמך בסיסי בכל בקשה הקשורה לנפטר, לרבות בעת הגשת בקשה לצו ירושה או צו קיום צוואה. בנוסף לתרגום, יש לשים על התעודה אישור אפוסטיל שיבהיר למי ש ...

תרגום נוטריוני של תעודת נישואין

תרגום נוטריוני של תעודת הנישואין של בני זוג שהתחתנו בחו”ל, נדרש לצורך עדכון פרטי שם משפחה ומצב משפחתי במשרד הפנים, בבנקים, רשויות המס, גורמים רשמיים בחו”ל ועוד. חשוב לשים לב, כי על תעודה ה ...

מספרים עלינו

ברצוני להביע את הערכתי והוקרתי על היחס החם ועל השירות האדיב שזכיתי לקבל ממך, כמו בעבר, בפרויקט המשתכנים הגדול ביישוב עץ אפרים, תמיד קיבלנו תודות של ציבור המשתכנים על שבחרנו להפנות אותם לטיפולך בענייני אימות חתימות, והיום היתה לי הזכות להיווכח בכך באופן אישי בפגישתנו פנים מול פנים. אין ספק שאיכות שירות שכזו אינה דבר מובן מאליו ועל כך קבל את הערכתי ותודתי.

דודי בראל, מנכ"ל

עו”ד עבאדי,
בשם צוות המפעל ובעיקר, ג’יני ואני, אנו מאחלים לך שנה אזרחית טובה.
המון הצלחה, בריאות ואושר ושנמשיך בשיתוף פעולה פורה.

Gini & Delphine

צהריים טובים מיגל,
רציתי להגיד לך תודה רבה על העבודה שעשית של תרגום נוטריוני
היה לי כייף לעבוד איתך.
תודה רבה

מארי בוגדנסקי

תודה רבה על השירות האדיב של שירותי נוטריון, האוזן הקשבת והביצוע המהיר .
שתהיה שנה טובה לך ולכל בני משפחתך!

מורן ניצן

24 שעות ביממה
שירות עד הבית
שירות בכל הארץ

צרו איתנו קשר
24 שעות ביממה. שירות מהיום להיום.

חייגו עכשיו: 050-8668808
או השאירו פרטים בטופס:    Call Now Button