הסכם ממון – למה זה טוב?

הסכם ממון – למה זה טוב?

ההחלטה להיכנס בברית הנישואין היא לא החלטה פשוטה, ולכן אפשר לראות גם לא מעט זוגות שמבלים ביחד שנים לפני שהם מחליטים למסד את היחסים ולהתחתן. החלטה כזאת לא קל לקבל לא רק בגלל שהיא דורשת מאיתנו להתחייב אחד לשני, אלא גם בגלל שמדובר על איחוד ההון בין שתי משפחות כך שהדברים עלולים להיות רגישים. אם נודה על האמת, כל הנושא של הסכם ממון לא מעניין כל אחד שמתחתן, וזה קשור באופן ישיר לשאלה על כמה ממון מדובר. עם זאת, ניתן לראות שאפילו כשמדובר על דירה קטנה שנמצאת בבעלות הבעל או האישה, הרי שכדאי יהיה לחשוב על הסכם ממון שחותמים עליו לפני החתונה.

מקדימים תרופה למכה

אם נבדוק את הסטטיסטיקה אנחנו נראה שבמדינת ישראל אחד מכל שלושה זוגות נשואים בסופו של דבר יבחר להתגרש. לכן זה עלול לקרות גם לכל אחד מאיתנו, וזו הסיבה הראשונה שבגללה כדאי לחתום על הסכם ממון. במקום להגיע לויכוחים נוראיים עם עורכי דין ואנשי מקצוע אחרים אתם יכולים פשוט לעשות הסכם ממון וכך יהיה ברור מאוד מי לוקח מה אם רוצים להיפרד. ככל שיש לכם יותר רכוש בערב החתונה כך הויכוחים שלכם בעתיד עלולים להיות גדולים יותר, ולכן כדאי שיהיה לכם את הסכם הממון הטוב ביותר לשני הצדדים.

מעמד לא נעים אך חשוב

אף אחד לא רוצה לחתום על הסכם ממון אם הוא מתחתן עם אהבת חייו, שכן הסכם ממון מתייחס לשאלה מה קורה ואיך מתנהגים אם נפרדים. לכן זה ברור שאפשר לראות את החתימה על ההסכם הזה בתור צעד מאוד לא רומנטי, אך עם זאת, אי אפשר להתכחש לכך שמדובר על צעד מאוד ריאלי וחשוב. לכן, אפילו אם לא נעים לכם לדבר על זה ואפילו אם אתם חוששים שהצד השני יתרגז, עדיין כדאי לקחת בחשבון את האופציה הזאת. זה הסכם שיכול לשמור על ההון במשפחה הגרעינית שלכם ויכול להגן על כל אחד מכם, ולכן ברור למה עוד ועוד זוגות שמתחתנים בוחרים לחתום על ההסכם הזה בשנים האחרונות.

בדקו את כל הסעיפים

מה שכן חשוב להקפיד עליו כשרוצים לחתום על הסכם ממון, זה שאתם קוראים היטב על מה אתם חותמים. יכול להיות שגם אתם מרגישים לא בנוח לבדוק את ההסכם שעליו אתם עומדים לחתום לעומק, שכן מדובר על הסכם שאתם עושים עם אדם שאתם אוהבים, אך הניסיון מוכיח שכאשר מדובר על ההון המשפחתי של כל אחד האהבה פחות חשובה. זה שמבקשים מכם לחתום על הסכם ממון זה לא אומר שאוהבים אתכם פחות או שלא רואים את מערכת היחסים ביניכם כרצינית, זה פשוט אומר שלוקחים הכול בחשבון וגם לכם כדאי לעשות זאת.

עו”ד מיגל עבאדי נוטריון אפוסטיל נותן שירות כבר מעל 10 שנים בכל הארץ ובכל הנושאים המשפטיים.
לקביעת פגישה עם נוטריון וקבלת פרטים נוספים, צרו עימנו קשר ונשמח לעמוד לשרותכם.

טלפון:
050-8668808
077-5253419

————————

נוטריון, כל שרותי הנוטריון, עו”ד מיגל עבאדי

שירותים נוספים

תרגום תעודת שחרור מצה”ל

תרגום נוטריוני של תעודת שחרור מצה”ל נדרשת לעתים לצורך קבלת ויזה למדינה זרה. במקרה זה, יהיה על התרגום להיות מדויק ומקצועי. ישנם מקרים אחרים, למשל כאשר אדם מנסה להפיק Social Security Number בארה”ב שבו ה ...

תרגום נוטריוני של תעודת פטירה

תעודת הפטירה הינו אישור של משרד הפנים על מותו של אדם ומהווה מסמך בסיסי בכל בקשה הקשורה לנפטר, לרבות בעת הגשת בקשה לצו ירושה או צו קיום צוואה. בנוסף לתרגום, יש לשים על התעודה אישור אפוסטיל שיבהיר למי ש ...

תרגום נוטריוני של תעודת נישואין

תרגום נוטריוני של תעודת הנישואין של בני זוג שהתחתנו בחו”ל, נדרש לצורך עדכון פרטי שם משפחה ומצב משפחתי במשרד הפנים, בבנקים, רשויות המס, גורמים רשמיים בחו”ל ועוד. חשוב לשים לב, כי על תעודה ה ...

מספרים עלינו

ברצוני להביע את הערכתי והוקרתי על היחס החם ועל השירות האדיב שזכיתי לקבל ממך, כמו בעבר, בפרויקט המשתכנים הגדול ביישוב עץ אפרים, תמיד קיבלנו תודות של ציבור המשתכנים על שבחרנו להפנות אותם לטיפולך בענייני אימות חתימות, והיום היתה לי הזכות להיווכח בכך באופן אישי בפגישתנו פנים מול פנים. אין ספק שאיכות שירות שכזו אינה דבר מובן מאליו ועל כך קבל את הערכתי ותודתי.

דודי בראל, מנכ"ל

עו”ד עבאדי,
בשם צוות המפעל ובעיקר, ג’יני ואני, אנו מאחלים לך שנה אזרחית טובה.
המון הצלחה, בריאות ואושר ושנמשיך בשיתוף פעולה פורה.

Gini & Delphine

צהריים טובים מיגל,
רציתי להגיד לך תודה רבה על העבודה שעשית של תרגום נוטריוני
היה לי כייף לעבוד איתך.
תודה רבה

מארי בוגדנסקי

תודה רבה על השירות האדיב של שירותי נוטריון, האוזן הקשבת והביצוע המהיר .
שתהיה שנה טובה לך ולכל בני משפחתך!

מורן ניצן

24 שעות ביממה
שירות עד הבית
שירות בכל הארץ
Call Now Button