בעלי תפקידים בתחום המשפט

בעולם המשפט יש מספר בעלי תפקידים, ביניהם בולט תפקידו של נוטריון. נסקור את המקצועות השונים ונעמוד על ההבדלים ביניהם.
 

משפטן

כל בעל השכלה משפטית העוסק בתחום המשפטים. לרוב השימוש בהגדרה זו ניתן ליועצים משפטיים, פרשנים או מרצים בתחום ולא לשאר בעלי התפקידים להלן.

עורך דין-  מי שסיים לימודי משפטים, עמד בבחינת לשכת עורכי הדין ותקופת התמחות. עם קבלת המשפטן ללשכת עורכי הדין הוא יוכל לייצג אדם או גוף אחר בבתי משפט. כיום בישראל ניתן ללמוד לימודי משפטים במספר אוניברסיטאות ומכללות ברחבי הארץ. כיום בישראל שוק עורכי הדין נחשב שוק ‘מוצף’ כשמספר עורכי הדין לנפש הכללי עומד על 50 אלף ומספר עורכי הדין לנפש הוא מהגבוהים בעולם.
 

תובע / קטגור

מייצג את המאשימה במשפט הפלילי.
 

סנגור

לעומת הקטגור הוא עורך הדין המייצג את הנאשם בבית המשפט.
 

נוטריון

נוטריון עורך דין בעל נסיון של 10 שנים שלא הושעה מלשכת עורכי הדין ועבר הסמכה מיוחדת לנוטריון. בישראל התקבל חוק הנוטריונים (1976) שמסדיר את פעולת הנוטריון, סמכותו וחובותיו. לפי החוק בישראל נוטריון רשאי לאמת חתימה על מסמך
לאשר שהחתום על מסמך, בשם זולתו, היה מוסמך לכך, לאשר נכונותו של העתק מסמך, לאשר נכונותו של תרגום מסמך, לקבל ולאשר תצהיר והצהרה אחרת, לאשר שאדם פלוני חי, לאשר נכונותה של רשימת מצאי  לערוך העדה של מסמך סחיר ועוד.
 

שופט

האדם בעל הסמכות להכריע בסכסוכים משפטיים בבית המשפט. בישראל פעילות השופטים מוסדת בחוק יסוד: השפיטה וגם בחוק בתי המשפט. בישראל ישנה וועדה לבחירת שופטים שבוחרת שופטים והם ממונים על ידי הנשיא.
 

רשם

אדם המוסמך להכריע בבית המשפט במקביל לשופטים אולם בעלי סמכות פחותה מהם. גם פעולת הרשמים מוסדרת בישראל בחוק בתי המשפט. רשם מתמנה על ידי נשיא בית המשפט העליון ומצריך אישור שר המשפטים. פסק דין שניתן על ידי רשם תקף כפסק דין לכל דבר בבית המשפט בו הוא מכהן.
 
 

אהבתם את האתר שלנו? פרגנו לנו בגוגל פלוס!

למעבר לעמוד נוטריון

שירותים נוספים

תרגום תעודת שחרור מצה”ל

תרגום נוטריוני של תעודת שחרור מצה”ל נדרשת לעתים לצורך קבלת ויזה למדינה זרה. במקרה זה, יהיה על התרגום להיות מדויק ומקצועי. ישנם מקרים אחרים, למשל כאשר אדם מנסה להפיק Social Security Number בארה”ב שבו ה ...

תרגום נוטריוני של תעודת פטירה

תעודת הפטירה הינו אישור של משרד הפנים על מותו של אדם ומהווה מסמך בסיסי בכל בקשה הקשורה לנפטר, לרבות בעת הגשת בקשה לצו ירושה או צו קיום צוואה. בנוסף לתרגום, יש לשים על התעודה אישור אפוסטיל שיבהיר למי ש ...

תרגום נוטריוני של תעודת נישואין

תרגום נוטריוני של תעודת הנישואין של בני זוג שהתחתנו בחו”ל, נדרש לצורך עדכון פרטי שם משפחה ומצב משפחתי במשרד הפנים, בבנקים, רשויות המס, גורמים רשמיים בחו”ל ועוד. חשוב לשים לב, כי על תעודה ה ...

מספרים עלינו

ברצוני להביע את הערכתי והוקרתי על היחס החם ועל השירות האדיב שזכיתי לקבל ממך, כמו בעבר, בפרויקט המשתכנים הגדול ביישוב עץ אפרים, תמיד קיבלנו תודות של ציבור המשתכנים על שבחרנו להפנות אותם לטיפולך בענייני אימות חתימות, והיום היתה לי הזכות להיווכח בכך באופן אישי בפגישתנו פנים מול פנים. אין ספק שאיכות שירות שכזו אינה דבר מובן מאליו ועל כך קבל את הערכתי ותודתי.

דודי בראל, מנכ"ל

עו”ד עבאדי,
בשם צוות המפעל ובעיקר, ג’יני ואני, אנו מאחלים לך שנה אזרחית טובה.
המון הצלחה, בריאות ואושר ושנמשיך בשיתוף פעולה פורה.

Gini & Delphine

צהריים טובים מיגל,
רציתי להגיד לך תודה רבה על העבודה שעשית של תרגום נוטריוני
היה לי כייף לעבוד איתך.
תודה רבה

מארי בוגדנסקי

תודה רבה על השירות האדיב של שירותי נוטריון, האוזן הקשבת והביצוע המהיר .
שתהיה שנה טובה לך ולכל בני משפחתך!

מורן ניצן

24 שעות ביממה
שירות עד הבית
שירות בכל הארץ

צרו איתנו קשר
24 שעות ביממה. שירות מהיום להיום.

חייגו עכשיו: 050-8668808
או השאירו פרטים בטופס:    Call Now Button