מעבר למדינה אחרת והשימוש בשירותי נוטריון

בעשור האחרון ואף מוקדם מכך, ישנה נהירה של תושבי מדינת ישראל אל מדינות בחוץ לארץ, חלקם יורדים מהארץ לצורכי עבודה (רילוקישיין), חלקם יורדים מהארץ לצורכי השלמת לימודים גבוהים באחת מהאוניברסיטאות המוכרות בחו”ל וחלקם פשוט מעוניינים לעבור לגור בחו”ל.
בין אם מדובר בפעולה זמנית לשנה/שנתיים ואף יותר ובין אם מדובר במעבר לצמיתות יש המון נושאים שיש לטפל בהם לפני המעבר לדוגמא, הפן הבירוקרטי אשר מצריך פנייה לנוטריון מוסמך על מנת לתרגם את המסמכים הרלוונטיים. כל זאת ועוד במאמר לפניכם.

תכנון מראש –  תרגום מסמכים על ידי נוטריון מוסמך

המעבר למדינה אחרת כשלעצמו מעורר רגשות מגוונים. על מנת להפיג מעט את הלחץ מעל כתפיכם, יש פעולות שניתן לערוך מספיק זמן מראש כגון תרגום נוטריוני של המסמכים הרלוונטיים עבור המעבר על ידי נוטריון מוסמך. ראשית אנו ממליצים לכם לבדוק מראש ובדיוק, מהם המסמכים שיש לתרגם ונחוצים עבור המעבר וכמובן לאיזו שפה יש לתרגמם. לרוב המסמכים שידרשו לתרגום על ידכם הם תעודות לידה, תעודות לימודים הכוללות גיליון ציונים מלא, תעודת נישואין וכו’. לפני הפנייה לנוטריון חושב לוודא כי הוא אכן בקיא בשפה אליה נדרש לתרגם את המסמך וכמובן להפגין בקיאות בשפת היעד שכן ישנם מונחים אשר עלולים לקבל משמעות שונה בחו”ל וכפועל יוצא מכך ליצור קשיים למבקשים להגר.

ההבדל בין תרגום נוטריוני להצהרת מתרגם

סע’ 7(5) לחוק הנוטריונים, תשל”ו-1976 מסמיך את הנוטריון לקבל ולאשר תצהיר והצהרה אחרת וסע’ 15 קובע על הנוטריון כי אין לאשר נכונותו של תרגום אלא אם הוא שולט בשפה שבה נערך המקור ובשפה שאליה תורגם, והוא עצמו ערך את התרגום או בדק את נכונותו. כלומר גם אם הנוטריון אינו מתרגם את המסמך בעצמו, עדיין עליו להיות בקיא בשפת המקור ושפת היעד על מנת לאשר את אמיתותו ונכונותו של התרגום. מה עדיף? בוודאי שעדיף שהנוטריון יתרגם את המסמך בעצמו, יחד עם זאת, זה אינו מבטיח כי עבודת התרגום תהיה מוצלחת יותר מאשר שכירת שירותי מתורגמן חיצוני. בפועל הנקודה החשובה היא שהמסמכים יתורגמו באופן איכותי ודיוק מרבי.

לקביעת פגישה וקבלת פרטים נוספים, צרו עימנו קשר ונשמח לעמוד לשרותכם.

טלפון:
050-8668808
077-5253419

————————

למעבר לעמוד נוטריון

שירותים נוספים

ייפוי כוח מתמשך

ייפוי כוח מתמשך הוא מסמך משפטי המאפשר לכל אדם מעל גיל 18 (“הממנה”), לקבוע מראש כיצד ועל ידי מי יטופלו ענייניו, כאשר הוא לא יוכל לקבל עוד החלטות בעצמו. במסגרת הליך ייפוי הכוח המתמשך, הממנה ...

אישורי נוטריון

נוטריון הוא עורך דין המוסמך, בהתאם לחוק הנוטריונים לאמת, לאשר, להעיד ולערוך מסמכים משפטיים על פי חוק. חתימתו של נוטריון נתפסת על ידי בית המשפט כאישור למקוריותו של המסמך, לזהותו של החותם עליו ולאישורים ...

אפוסטיל

חותמת אפסוטיל היא חותמת אשר נועדה לייעל את הליך האימות של המסמכים השונים במדינות השונות בעולם. ייסוד השימוש בחותמת האפוסטיל מצוי באמנת האג הבינ"ל משנת 1961, אשר קבעה כי כל מסמך ציבורי יכול להיות מאושר ...

מספרים עלינו

ברצוני להביע את הערכתי והוקרתי על היחס החם ועל השירות האדיב שזכיתי לקבל ממך, כמו בעבר, בפרויקט המשתכנים הגדול ביישוב עץ אפרים, תמיד קיבלנו תודות של ציבור המשתכנים על שבחרנו להפנות אותם לטיפולך בענייני אימות חתימות, והיום היתה לי הזכות להיווכח בכך באופן אישי בפגישתנו פנים מול פנים. אין ספק שאיכות שירות שכזו אינה דבר מובן מאליו ועל כך קבל את הערכתי ותודתי.

דודי בראל, מנכ"ל

עו”ד עבאדי,
בשם צוות המפעל ובעיקר, ג’יני ואני, אנו מאחלים לך שנה אזרחית טובה.
המון הצלחה, בריאות ואושר ושנמשיך בשיתוף פעולה פורה.

Gini & Delphine

צהריים טובים מיגל,
רציתי להגיד לך תודה רבה על העבודה שעשית של תרגום נוטריוני
היה לי כייף לעבוד איתך.
תודה רבה

מארי בוגדנסקי

תודה רבה על השירות האדיב של שירותי נוטריון, האוזן הקשבת והביצוע המהיר .
שתהיה שנה טובה לך ולכל בני משפחתך!

מורן ניצן

24 שעות ביממה
שירות עד הבית
שירות בכל הארץ

לקוחות יקרים,
אנו מחזקים ומחבקים את חיילי צה”ל, כוחות הביטחון ותושבי ישראל.
בימים קשים אלו אנו עושים את מירב המאמצים על מנת לסייע ולהעניק את השירות הטוב ביותר עבורכם.
שנדע ימים שקטים ובטוחים.
ביחד ננצח!

Call Now Button

יש לכם שאלה שלא קיבלה מענה?
צריכים ייעוץ מקצועי ומהיר?

חייגו: 077-5253419
או השאירו פרטים ואחזור אליכם מיד...