כיצד נוטריון מחויב לנהל את רשומותיו על פי החוק?

חוק הנוטריונים משנת 1976 ותקנות הנוטריונים משנת 1977 מדגישים את צורת העבודה התקינה והנדרשת מנוטריון. מטרת תקנות אלו היא להקל ולייעל את עבודת הנוטריון, ולוודא כי פעולותיו נעשות על פי כללים ברורים ובבהירות מספקת.

בכל הנוגע לניהול הרשומות של הנוטריון ותיעוד השירותים שסיפק, התקנות קובעות שתי צורות עבודה אפשריות. אפשרות אחת נעשית בעזרת כרטסת המסודרת לפי סדר א’-ב’ של שמות הלקוחות. בכל כרטסת לקוח צריכים להופיע פירוט השירותים שניתנו ותאריך מתן השירות.

נוטריון יכול לנהל את רשומותיו גם בספר נוטריון רשמי, ובתנאי שתהיה הפרדה ברורה בין שמות הלקוחות ופירוט השירות שניתן, כולל תאריך. ספר נוטריון יכול להיות מסודר בסדר כרונולוגי ולאו דווקא בסדר א’-ב’.

מה קובע החוק?

נוטריון רשאי לנהל את עבודתו השוטפת גם בעזרת תוכנות מחשב ייעודיות. ובכל זאת, אין לכך תחליף לתיעוד בכרטסת או ספר נוטריון, כפי שקובע החוק.

נוטריון

חוק ותקנות הנוטריונים קובעים עוד כי על הנוטריון לתעד את הכנסותיו מעבודתו כנוטריון, בנפרד מהכנסות אחרות שלו. את רישום ותיעוד ההכנסות צריך לבצע הנוטריון בעצמו, ולא אף גורם אחר בשמו, כמו רואה חשבון.

משרד המשפטים מתייחס ברצינות רבה לעבודת הנוטריון. האחריות הרבה שיש תחתיו והסמכויות הניתנות לו מחייבות עבודת תיעוד ורישום יוצאת דופן ומדויקת מאוד, מהפרטים הגדולים ועד הפרטים הקטנים ביותר בשירות שסיפק.

שירותים נוספים

תרגום תעודת שחרור מצה”ל

תרגום נוטריוני של תעודת שחרור מצה”ל נדרשת לעתים לצורך קבלת ויזה למדינה זרה. במקרה זה, יהיה על התרגום להיות מדויק ומקצועי. ישנם מקרים אחרים, למשל כאשר אדם מנסה להפיק Social Security Number בארה”ב שבו ה ...

תרגום נוטריוני של תעודת פטירה

תעודת הפטירה הינו אישור של משרד הפנים על מותו של אדם ומהווה מסמך בסיסי בכל בקשה הקשורה לנפטר, לרבות בעת הגשת בקשה לצו ירושה או צו קיום צוואה. בנוסף לתרגום, יש לשים על התעודה אישור אפוסטיל שיבהיר למי ש ...

תרגום נוטריוני של תעודת נישואין

תרגום נוטריוני של תעודת הנישואין של בני זוג שהתחתנו בחו”ל, נדרש לצורך עדכון פרטי שם משפחה ומצב משפחתי במשרד הפנים, בבנקים, רשויות המס, גורמים רשמיים בחו”ל ועוד. חשוב לשים לב, כי על תעודה ה ...

מספרים עלינו

ברצוני להביע את הערכתי והוקרתי על היחס החם ועל השירות האדיב שזכיתי לקבל ממך, כמו בעבר, בפרויקט המשתכנים הגדול ביישוב עץ אפרים, תמיד קיבלנו תודות של ציבור המשתכנים על שבחרנו להפנות אותם לטיפולך בענייני אימות חתימות, והיום היתה לי הזכות להיווכח בכך באופן אישי בפגישתנו פנים מול פנים. אין ספק שאיכות שירות שכזו אינה דבר מובן מאליו ועל כך קבל את הערכתי ותודתי.

דודי בראל, מנכ"ל

עו”ד עבאדי,
בשם צוות המפעל ובעיקר, ג’יני ואני, אנו מאחלים לך שנה אזרחית טובה.
המון הצלחה, בריאות ואושר ושנמשיך בשיתוף פעולה פורה.

Gini & Delphine

צהריים טובים מיגל,
רציתי להגיד לך תודה רבה על העבודה שעשית של תרגום נוטריוני
היה לי כייף לעבוד איתך.
תודה רבה

מארי בוגדנסקי

תודה רבה על השירות האדיב של שירותי נוטריון, האוזן הקשבת והביצוע המהיר .
שתהיה שנה טובה לך ולכל בני משפחתך!

מורן ניצן

24 שעות ביממה
שירות עד הבית
שירות בכל הארץ

צרו איתנו קשר
24 שעות ביממה. שירות מהיום להיום.

חייגו עכשיו: 050-8668808
או השאירו פרטים בטופס:    Call Now Button