כיצד נוטריון מחויב לנהל את רשומותיו על פי החוק?

חוק הנוטריונים משנת 1976 ותקנות הנוטריונים משנת 1977 מדגישים את צורת העבודה התקינה והנדרשת מנוטריון. מטרת תקנות אלו היא להקל ולייעל את עבודת הנוטריון, ולוודא כי פעולותיו נעשות על פי כללים ברורים ובבהירות מספקת.

בכל הנוגע לניהול הרשומות של הנוטריון ותיעוד השירותים שסיפק, התקנות קובעות שתי צורות עבודה אפשריות. אפשרות אחת נעשית בעזרת כרטסת המסודרת לפי סדר א’-ב’ של שמות הלקוחות. בכל כרטסת לקוח צריכים להופיע פירוט השירותים שניתנו ותאריך מתן השירות.

נוטריון יכול לנהל את רשומותיו גם בספר נוטריון רשמי, ובתנאי שתהיה הפרדה ברורה בין שמות הלקוחות ופירוט השירות שניתן, כולל תאריך. ספר נוטריון יכול להיות מסודר בסדר כרונולוגי ולאו דווקא בסדר א’-ב’.

מה קובע החוק?

נוטריון רשאי לנהל את עבודתו השוטפת גם בעזרת תוכנות מחשב ייעודיות. ובכל זאת, אין לכך תחליף לתיעוד בכרטסת או ספר נוטריון, כפי שקובע החוק.

נוטריון

חוק ותקנות הנוטריונים קובעים עוד כי על הנוטריון לתעד את הכנסותיו מעבודתו כנוטריון, בנפרד מהכנסות אחרות שלו. את רישום ותיעוד ההכנסות צריך לבצע הנוטריון בעצמו, ולא אף גורם אחר בשמו, כמו רואה חשבון.

משרד המשפטים מתייחס ברצינות רבה לעבודת הנוטריון. האחריות הרבה שיש תחתיו והסמכויות הניתנות לו מחייבות עבודת תיעוד ורישום יוצאת דופן ומדויקת מאוד, מהפרטים הגדולים ועד הפרטים הקטנים ביותר בשירות שסיפק.

שירותים נוספים

ייפוי כוח מתמשך

ייפוי כוח מתמשך הוא מסמך משפטי המאפשר לכל אדם מעל גיל 18 (“הממנה”), לקבוע מראש כיצד ועל ידי מי יטופלו ענייניו, כאשר הוא לא יוכל לקבל עוד החלטות בעצמו. במסגרת הליך ייפוי הכוח המתמשך, הממנה ...

אישורי נוטריון

נוטריון הוא עורך דין המוסמך, בהתאם לחוק הנוטריונים לאמת, לאשר, להעיד ולערוך מסמכים משפטיים על פי חוק. חתימתו של נוטריון נתפסת על ידי בית המשפט כאישור למקוריותו של המסמך, לזהותו של החותם עליו ולאישורים ...

אפוסטיל

חותמת אפסוטיל היא חותמת אשר נועדה לייעל את הליך האימות של המסמכים השונים במדינות השונות בעולם. ייסוד השימוש בחותמת האפוסטיל מצוי באמנת האג הבינ"ל משנת 1961, אשר קבעה כי כל מסמך ציבורי יכול להיות מאושר ...

מספרים עלינו

ברצוני להביע את הערכתי והוקרתי על היחס החם ועל השירות האדיב שזכיתי לקבל ממך, כמו בעבר, בפרויקט המשתכנים הגדול ביישוב עץ אפרים, תמיד קיבלנו תודות של ציבור המשתכנים על שבחרנו להפנות אותם לטיפולך בענייני אימות חתימות, והיום היתה לי הזכות להיווכח בכך באופן אישי בפגישתנו פנים מול פנים. אין ספק שאיכות שירות שכזו אינה דבר מובן מאליו ועל כך קבל את הערכתי ותודתי.

דודי בראל, מנכ"ל

עו”ד עבאדי,
בשם צוות המפעל ובעיקר, ג’יני ואני, אנו מאחלים לך שנה אזרחית טובה.
המון הצלחה, בריאות ואושר ושנמשיך בשיתוף פעולה פורה.

Gini & Delphine

צהריים טובים מיגל,
רציתי להגיד לך תודה רבה על העבודה שעשית של תרגום נוטריוני
היה לי כייף לעבוד איתך.
תודה רבה

מארי בוגדנסקי

תודה רבה על השירות האדיב של שירותי נוטריון, האוזן הקשבת והביצוע המהיר .
שתהיה שנה טובה לך ולכל בני משפחתך!

מורן ניצן

24 שעות ביממה
שירות עד הבית
שירות בכל הארץ
Call Now Button

יש לכם שאלה שלא קיבלה מענה?
צריכים ייעוץ מקצועי ומהיר?

חייגו: 077-5253419
או השאירו פרטים ואחזור אליכם מיד...