ייפוי כוח מתמשך

ייפוי כוח מתמשך הוא מסמך משפטי המאפשר לכל אדם מעל גיל 18 (“הממנה”), לקבוע מראש כיצד ועל ידי מי יטופלו ענייניו, כאשר הוא לא יוכל לקבל עוד החלטות בעצמו. במסגרת הליך ייפוי הכוח המתמשך, הממנה קובע מי יהיה מיופה הכוח וקובע מראש כיצד עליו לפעול בנושאים שונים. ייפוי הכוח המתמשך יכול לשמש להחלטות בענייני רכוש, בעניינים רפואיים ובעניינים אישיים. ייפוי כוח מתמשך הוא כלי רב עוצמה להבטיח ביצוע רצונותיך במקרה של אי כושר, אשר נכנס לפעולה באופן אוטומטי וללא צורך באישור בית משפט מרגע קביעת גורם רפואי כי הממנה אינו כשיר לטפל בענייניו. בישראל חלים על ייפוי כוח מתמשך חוק האפוטרופסות וייפוי הכוח, התשכ”ב-1962.

על החשיבות של ייפוי כוח מתמשך

לא ניתן להפריז בחשיבות של קיום ייפוי כוח מתמשך. למעשה, ישנה קונספציה שגויה כי רק אנשים מבוגרים או עם מחלה כרונית צריכים לבצע ייפוי כוח מתמשך. עם זאת, תאונות ומחלות פתאומיות יכולות לקרות לכל אחד, ללא קשר לגיל או למצב בריאותי. ללא ייפוי כוח מתמשך, בית המשפט ימנה אפוטרופוס שיקבל החלטות בשמך, וייתכן שזה לא האדם שהיית בוחר במידה שהיתה לך את האופציה.

בחירת עורך דין לעריכת ייפוי כוח מתמשך

ייפוי כוח מתמשך ניתן לעשות אך ורק אצל עורך דין שהוסמך לכך במיוחד על ידי האפוטרופוס הכללי. בעת בחירת עורך דין, חשוב לבחור באדם מקצועי ובעל ניסיון שאתם סומכים עליו. זאת, כדי שעורך הדין יערוך את ייפוי הכוח בצורה ראויה ולפי הרצונות שלכם.

בחירת מייפוי הכוח

ניתן למנות כמיופה כוח רק אדם שהסכים מראש לשמש ככזה ולקבוע בעבורו את היקף הסמכויות והאחריות. מומלץ לשקול למנות יותר ממיופה כוח אחד, במידה שהוא לא יהיה זמין לפעול בשמכם. מומלץ להיוועץ עם גורמי מקצוע שידעו להנחות אתכם בהתאם לצרכים הרלוונטיים אליכם.

יש לציין כי תפקידו של מייופה הכוח הוא לפעול לטובת הממנה ולבצע את רצונותיו כמפורט בייפוי הכוח המתמשך.

עריכת ייפוי הכוח התמשך

על מנת שייפוי הכוח המתמשך יהיה תקף, יש להפקיד את ייפוי כוח מתמשך באתר אפוטרופוס הכללי . תהליך זה כולל הפקדה מקוונת של ייפוי הכוח המתמשך כל ידי עורך הדין וקבלת אישור בית המשפט. כמו כן, חשוב לציין כי ניתן לבטל ייפוי כוח מתמשך בכל עת על ידי האדם אשר ביקש לבצע את ייפוי הכוח, כל זאת כמובן כל עוד יש לו את היכולת הקוגניטיבית לעשות זאת.

לסיכום

ייפוי כוח מתמשך הוא כלי חיוני להבטחת ביצוע רצונו במקרה של אי כושר. זהו מסמך משפטי המאפשר לאדם למנות אדם אחר לקבל החלטות בשמו. בישראל חלים על ייפוי הכוח חוק האפוטרופסות וייפוי הכוח, התשכ”ב-1962. חשוב להקפיד על ייפוי כוח מתמשך, למנות עו”ד שאתם סומכים עליו ולרשום את ייפוי הכוח בבית המשפט.

עו”ד מיגל עבאדי נוטריון נותן שירות כבר מעל 10 שנים בכל הארץ ובכל הנושאים המשפטיים.
לקביעת פגישה עם נוטריון וקבלת פרטים נוספים, צרו עימנו קשר ונשמח לעמוד לשרותכם.

טלפון:
050-8668808
077-5253419

————————

נוטריון, כל שרותי הנוטריון, עו”ד מיגל עבאדי

 

שירותים נוספים

תרגום תעודת שחרור מצה”ל

תרגום נוטריוני של תעודת שחרור מצה”ל נדרשת לעתים לצורך קבלת ויזה למדינה זרה. במקרה זה, יהיה על התרגום להיות מדויק ומקצועי. ישנם מקרים אחרים, למשל כאשר אדם מנסה להפיק Social Security Number בארה”ב שבו ה ...

תרגום נוטריוני של תעודת פטירה

תעודת הפטירה הינו אישור של משרד הפנים על מותו של אדם ומהווה מסמך בסיסי בכל בקשה הקשורה לנפטר, לרבות בעת הגשת בקשה לצו ירושה או צו קיום צוואה. בנוסף לתרגום, יש לשים על התעודה אישור אפוסטיל שיבהיר למי ש ...

תרגום נוטריוני של תעודת נישואין

תרגום נוטריוני של תעודת הנישואין של בני זוג שהתחתנו בחו”ל, נדרש לצורך עדכון פרטי שם משפחה ומצב משפחתי במשרד הפנים, בבנקים, רשויות המס, גורמים רשמיים בחו”ל ועוד. חשוב לשים לב, כי על תעודה ה ...

מספרים עלינו

ברצוני להביע את הערכתי והוקרתי על היחס החם ועל השירות האדיב שזכיתי לקבל ממך, כמו בעבר, בפרויקט המשתכנים הגדול ביישוב עץ אפרים, תמיד קיבלנו תודות של ציבור המשתכנים על שבחרנו להפנות אותם לטיפולך בענייני אימות חתימות, והיום היתה לי הזכות להיווכח בכך באופן אישי בפגישתנו פנים מול פנים. אין ספק שאיכות שירות שכזו אינה דבר מובן מאליו ועל כך קבל את הערכתי ותודתי.

דודי בראל, מנכ"ל

עו”ד עבאדי,
בשם צוות המפעל ובעיקר, ג’יני ואני, אנו מאחלים לך שנה אזרחית טובה.
המון הצלחה, בריאות ואושר ושנמשיך בשיתוף פעולה פורה.

Gini & Delphine

צהריים טובים מיגל,
רציתי להגיד לך תודה רבה על העבודה שעשית של תרגום נוטריוני
היה לי כייף לעבוד איתך.
תודה רבה

מארי בוגדנסקי

תודה רבה על השירות האדיב של שירותי נוטריון, האוזן הקשבת והביצוע המהיר .
שתהיה שנה טובה לך ולכל בני משפחתך!

מורן ניצן

24 שעות ביממה
שירות עד הבית
שירות בכל הארץ

צרו איתנו קשר
24 שעות ביממה. שירות מהיום להיום.

חייגו עכשיו: 050-8668808
או השאירו פרטים בטופס:    Call Now Button